Skip to main content

2009. június 6-án került első ízben megrendezésre az Izsáki Horgász- és Pihenőpark nagy taván az I. Egyéni Horgászkupa. E verseny tán legnagyobb különlegessége, hogy a horgászok tetszőleges horgászmódszerrel vehették üldözőbe a halakat, kivéve természetesen a pergető módszert. Így a verseny nemcsak a jó etetőanyagról, illetve a csaliról szólt, hanem fontos szerep jutott a helyes módszer kiválasztásának, legyen az match, rakós, spicc vagy épp a fenekező módszerek közül a bojlis vagy a feeder. Hogy ez kinek sikerült a legjobban?

Már meg sem lepődtek a szervezők, amikor a verseny reggelén ismét eső fogadta a tópartra érkezőket. Eddig szinte nem is volt itt olyan verseny, amikor az időjárás nem akart beleszólni a szervezők és horgászok dolgába. A verseny megnyitójára szerencsére alábbhagyott az eső, így sikerült a parkban megtartani a sorsolást.

36 versenyző vágott neki a megmérettetésnek

A sorsolás pillanatai

A jónak vélt helyek most nem hozták az elvárt formát

A versenyre 39 fő adta le a jelentkezését, amiből 36 meg is jelent a megmérettetésen, így a nagy tavon a szervezők 3 darab 12 fős szektort alakítottak ki. Többször bebizonyosodott már, hogy a szektoros értékelésnek mindenképp van létjogosultsága, hiszen még egy ilyen intenzíven telepített vízen is vannak olyan helyek, amit jobban kedvelnek a halak. Hogy a sorsolás pillanatában ne dőljön el minden, valamint hogy a díjazottak ne csak a tó egy területéről kerüljenek ki, szükséges a szektoros értékelés. Így azoknak is van értelme küzdeni, akik egy halban szegényebb területre húznak, és nem csak asszisztálnak azoknak, akik Fortuna kegyéből belehúznak a jó helyek egyikébe.

A három szektorra osztott nagy tó

Hogy az időjárásnak volt-e köszönhető, nem lehet tudni, de az eddig legjobbnak vélt, a korábbi versenyeken mindig kimagasló eredményeket produkáló horgászhelyek e megmérettetésen nem adták úgy a halat, ahogy az elvárható lett volna tőlük – ezen a napon valamiért jóval szerényebb mennyiségű halat adtak! Szinte minden egyes kapásért meg kellett szenvednie a horgászoknak. Valamennyi halat meg kellett becsülni, hiszen egy ennyire kiszámíthatatlan versenyen egy jobb hal is sok helyezési számot jelenthetett.

Felkészülés percei

Repül a gombóc

De nézzük sorban a szektorokat!
Az „A” szektor a tó jobb hátsó területe volt. Ez volt az egyik favorit szektor, ahonnan nagyon jó fogási eredményeket vártunk, mégis nagyon nehezen indult be itt is a halfogás. Pedig ebben a szektorban több olyan versenyző foglalt helyet, akik már többször bizonyították horgásztudásukat.

Döme Gábor pontyot fáraszt

Ő sem bánta volna, ha egy kicsit nagyobb

Döme Gáborral, Tihany Ferenccel, Pető Barnával már több feederbotos versenyen is találkozhattunk, és gondolom, nem felejtettek el erre a napra horgászni, de mivel horgászatról van szó, ebbe a halaknak is volt beleszólásuk – legyen inkább beleúszásuk, hogy stílszerűbb legyen –, így nagyon nehezen tudtak halat kivarázsolni a vízből.

Úton…

Balogh Attila rakós bottal szedegette halait

Legszebb fogási eredményt ebben a szektorban Balogh Attila produkálta, aki a 19.260 grammos fogásával nemcsak a szektort, hanem a versenyt is megnyerte.

19.260 gramm!!! Szép munka volt!

Huszár Tamás terítéke, aki a második lett ebben a szektorban

A „B” szektor a tó keskeny része. Igazából ide szeretnek talán legkevésbé sorsolni a horgászok, hiszen mindenki az öbölben bízik. Most ebből a szektorból mégis több hal került ki, mint az öböl bal oldalán kijelölt „C” szektorból. Ezen a keskeny részen legjobban Szili Istvánnak sikerült a horgászat, aki a matchbotos próbálkozások után a rakós bot mellett döntött, és azt erőltetve rövid idő alatt terelt szákba pontyokat és a kárászokat.

Szili István hala 4.170 gramm volt

A versenyen fogott legnagyobb hal is az ő nevéhez fűződött, ami egy 4.170 grammos ponty volt. Talán már ebből is látható, hogy a tóban élő nagytestű pontyok, amurok valamiért nem voltak az étvágyuknál, mert a korábbi versenyeken nemigen fordult még elő, hogy ne kerülne horogra egy-egy 7-9 kg közeli példány.

Pető Gábor sneciző bottal fogta ezt a hármas pontyot!

A „B” szektor további különlegessége volt, hogy Pető Gábor 3 méteres sneciző spiccbottal terelt szákba egy 3 kg-os gyönyörű tükörpontyot. Hogy ez miért különleges? 2008. év végén megrendezett páros versenyen Gábor szintén partra varázsolt egy pontyot ezzel a bottal snecizés közben, igaz, hogy akkor az csak 2 kg körüli volt. Reggel rá is kérdeztünk, hogy idén is megismétli-e azt a bravúrt… Meg is tette, sőt még egy kg-ot rá is húzott a spiccbotos rekordjára.

A „B” szektorban Kutyifa Ferenc is dipelt…

… majd fárasztott…

… és szákolt…

Újabb hal a „B” szektorban, ezúttal Nagy János horgán

A versenypálya bal hátsó széle, az öböl bal oldala volt a „C” szektor. Az eddigi versenyek során valamennyi győztes innen került ki. Elég, ha csak a Haldorádó Fórumtalálkozó és Kupa eredményére gondolunk, ahol mind az úszós, mind a fenekező kategóriából ez a szektor adta a győztest. Ezen a versenyen teljesen felborult a papírforma.

Az egyetlen női versenyző Gyovai Veronika volt

Volt, aki az apróságokat gyűjtötte

A három szektor közül itt került a legkevesebb hal horogra. Az első helyért két horgász, Berényi Zoltán és Jaksa Csaba között alakult ki komoly küzdelem. A mérleg végül 8.780 grammal Jaksa Csabát hozta ki győztesnek, aki matchbottal szedegette a kárászokat és a kistestű pontyokat.

Jaksa Csaba egyik pontyával…

… és a szektorgyőzelmet jelentő zsákmánnyal

A szektorok első helyezettjein túl a tógazda jóvoltából a második és harmadik helyezettek is díjazásra kerültek, így összesen kilenc versenyző vehetett át kupát, illetve emléktárgyakat.
Különdíjban részesült a legeredményesebb női versenyző, Gyovai Veronika is, aki már csak azért is megérdemelte ezt a kupát, mivel végigküzdötte ezt a versenyt.

Gazdára váró kupák…

Szerencsére a díjátadót nem mosta el az eső

Gyovai Veronika veszi át a megérdemelt kupát

Szerencsére az országosan meghirdetett viharriasztás megvárta a verseny és az eredményhirdetés végét, így legalább elázás nélkül tudtuk befejezni ezt a horgászt próbáló megmérettetést.
Reméljük, hogy valamennyi résztvevő jól érezte magát az Izsáki Horgász- és Pihenőparkban, és legközelebb is vendégként vagy versenyzőként üdvözölhetjük majd!